a
This site uses cookies. By continuing to navigate the site, you accept the way we use this information. Yes, i understand Opt out from Google
Click here for more details
x

УФ випромінювання

Сонце - це основне природне джерело ультрафіолетових променів. У той час як агресивні промені УФ-C практично повністю поглинаються озоновим шаром атмосфери, більшість невидимих очам  променів УФ-A і УФ-B досягають землі і, отже, кожної живої істоти. УФ випромінювання може викликати різні ефекти на шкірі людини, які залежать від їх довжини хвиль і інтенсивності.

 

Негативний вплив УФ променів переважає позитивний

 

Сонячне світло корисне для нас - воно забезпечує гарний настрій і самопочуття. Але не можна забувати і такі негативні впливи сонця як сонячний опік, зморшки і ризик розвитку раку шкіри. Це правда, що шкіра синтезує важливий для формування кісткової тканини вітамін D3 під впливом променів УФ-B. Але для цього достатньо лише 15 хвилин щоденного перебування на сонці. А шкоди сонячне випромінювання завдає більше. Воно може викликати незворотнє порушення місцевої імунної системи шкіри і пошкодити генетичний матеріал (ДНК) клітин шкіри. Таким ефектом володіють як короткохвильові (УФ-B) так і довгохвильові (УФ-A) промені.

Source: World Health Organisation