a
This site uses cookies. By continuing to navigate the site, you accept the way we use this information. Yes, i understand Opt out from Google
Click here for more details
x

Родимки

Всі новоутворення, які з'являються на шкірі, в народі називають «родимками».

Це не зовсім правильний термін. Наукова назва “невус”. Різні родимки можуть бути різного кольору (коричневого або сірого, тілесного або рожевого і т.д.), різної форми (округлі або овальні, плоскі або об'ємні і т.д.). Насправді  «родимки» це різні новоутворення.Справжні родимки - невуси з'являються з клітин меланоцитів. Найчастіше вони коричневого кольору.

 

Вроджені невуси.

 

Вроджені меланоцитарні невуси  мають різноманітну клінічну картину. Вони можуть бути пласкими, а можуть значно підніматись над поверхнею шкіри, можуть відрізнятися за кольором від рожевого до темно-коричневого і чорного, і розмірами від кількох міліметрів до декількох десятків сантиметрів. Невуси мають схильність перероджуватися в меланому, тому їх необхідно періодично оглядати і перевіряти.

 

Атипові невуси

Атиповий або диспластичний невус  відрізняється від нормальних родимок.

Атипові невуси більші за розмірами, ніж звичайні невуси, їх межі нерівні, нечіткі, часто присутні різні кольори (їх колір може варіювати від рожевого до темно-коричневого). Вони можуть бути пласкими або частково підніматися над шкірою (інколи вони мають підвищену і темнішу лише центральну частину, і нагадують яєшню фото 80).

 

Правило АКОРД  (те саме, яке використовується для діагностики меланоми) може допомогти діагностувати і атипові невуси, оскільки вони теж охарактеризуються асиметрією, нерівними  або нечіткими межами і неоднорідним кольором. Якщо, оглядаючи власні родимки, Ви помітили ознаки АКОРДу, необхідно звернутися на консультацію до дерматолога, який зможе відрізнити атиповий невус від меланоми.

 

У людей з множинними атиповими невусами (фото78,79, 81,82,83,84, 85) ризик розвитку меланоми значно вищий, тому вони повинні регулярно відвідувати дерматолога. Для таких пацієнтів важливо щомісяця самостійно оглядати свої родимки і, в разі будь-яких змін, звернутися до дерматолога.

 

Дермальні невуси

 

Дермальні невуси можуть бути різної форми,від незначно підвищеної допапіломатозної, та різного кольору, від рожевого до світло і темно-коричневого. Вони є доброякісними меланоцитарними пухлинамиі рідко перероджуються в меланому.