a
This site uses cookies. By continuing to navigate the site, you accept the way we use this information. Yes, i understand Opt out from Google
Click here for more details
x

Потрібно знати!

Група ризику

Меланома та рак шкіри може виникнути у будь-якої людини не залежно від віку, статі, соціального походження. Частіше за все онкологічні захворювання шкіри діагностують у осіб віком старше 50 років, та у людей чия робота пов'язана з постійним перебуванням на відкритому сонці.

Перевір приналежність до групи ризику

Самоогляд

Як провести самоогляд

Вам знадобиться: яскраве світло, дзеркало в повний зріст, ручне дзеркало, 2 стільці, фен, схематична картинка людської фігури і олівець або цифрова фотокамера.

  • Огляньте ваше обличчя, особливо ніс, губи, рот і вуха - спереду і ззаду. Використовуйте дзеркала, щоб отримати можливість чітко бачити себе.
  • Огляньте шкіру голови, використовуючи повітря фену і дзеркало, щоб оглянути кожну ділянку. При необхідності, зверніться по допомогу до члена сім ’ї або дитини..
  • Огляньте свої руки: долонні і тильну сторони, між пальцями і під нігтями. Огляньте передню і задню поверхні передпліч.
  • Стоячи перед дзеркалом в повний зріст, огляньте всі сторони вашого плеча, починаючи з ліктя.
  • Огляньте шию та грудну клітину. Жінки повинні підняти молочні залози, щоб оглянути шкіру під ними.
  • Спину оглядайте стоячи спиною  до дзеркала в повний зріст, використовуючи ручне дзеркало. Огляньте задню частину шиї, плечей, верхню частину спини, а також будь-яку іншу частину спини.
  • Також, за допомогою дзеркал не забувайте оглянути нижню частину спини, сідниці, та задню поверхню обох ніг.
  • Сядьте, та покладіть кожну ногу в свою чергу, на інший стілець. За допомогою ручного дзеркала, огляньте статеві органи. Перевірте передню та бокову частину обох ніг, стегна до гомілки, щиколотки,  між пальцями і під нігтями. Огляньте підошви ніг і п'яти.

Дізнайся більше

Профілактика

Типи шкіри

Тип шкіри характеризується, в першу чергу, реакцію шкіри на сонячне випромінювання: обгоряє вона чи засмагає.

Тип шкіри визначається за кількома різними характеристиками, такими як колір волосся чи колір обличчя. Відповідно до вище вказаних ознак розрізняють 4 типи шкіри:

Тест на тип шкіри

Україна

Вельмишановний відвідувачу,

Вітаємо на сайті  європейської «Євромеланоми»!
 
Ще багато століть тому Гіппократ сказав, що профілактика є ефективнішою від лікування.
Євромеланома прагне наслідувати саме цей принцип, та являючись все-європейською кампанією профілактики онкозахворювань шкіри, вбачає основним своїм завданням  надання інформації кожній людині про способи запобігання розвитку раку шкіри, ранню діагностику та лікування раку шкіри.
 
Вперше кампанія була проведена у Бельгії у 1999 році. Сьогодні вона поширилась на 29 країн світу – від Швеції до Кіпру, Мальти, Ірландії та Росії, з Півночі на Південь, зі Сходу до Заходу – усією Європою. 
 
Ініціативу проведення Євромеланоми координує європейське співтовариство дерматологів, котрі безкоштовно працюють заради цієї доброчинної справи. Нашою метою, окрім щорічної безкоштовної діагностики шкіри, також є надання Вам інформації про рак шкіри. Опанувавши різноманітні розділи нашого сайту, Ви зможете дізнатись: що таке рак шкіри, як допомогти собі та своїм дітям звести до мінімуму ризик захворювання. На сайті також представлена інформація, що дозволить Вам розібратись у найпоширеніших міфах про сонце та засмагу, а також шкідливий вплив ультрафіолету на шкіру. 
 
Ми маємо надію, що наші зусилля приведуть до поширення знань про рак шкіри, що дозволить ефективніше попереджати це захворювання.
 
Веронік де Мармоль / Veronique del Marmol / MD / PhD
 
Керівник європейської "Євромеланоми"

Шановні українці!

На сьогодняшній день рак шкіри та меланома є найбільш поширеними видами онкологічних захворювань. За данними Національного канцер реєстра в Україні, в 2015 році 

було зафіксовано 197514 – хворих на меланому та рак шкіри , а це 21,5% від усієї кількості хворих на рак.

Єдиний дієвий метод боротьби з поширеностю хвороби - це профілактика та рання діагностика .

З 2009 року Україна підтримала проведення Дня меланоми в Україні. За 9 років в рамках цього проекту в Україні було оглянуто 305535 осіб. Було виявлено 954 випадків меланоми і 2708 випадків раку шкіри.

Це унікальний результат, особливо тому, що проведені заходи безпосередньо вплинули на рівень смертності в Україні. Це підтверджено даними які були опубліковані Національним інститутом раку України, згідно яких показник летальності CFR (case fatality ratio) в період з 2008 по 16 рік знизився на 7 відсотків.

Окремо треба подякувати лікарям , волонтерам членам ГО "Стоп-меланома" , студентам медичних вузов і інтернам без яких проведення такого масового заходу було б неможливо.

Ми і надалі будем робити все щоб в Україні рівень смертності від меланоми був на рівні розвинутих країн.

З повагою,

Ольга Богомолець

Координатор Euromelanoma в Україні

 

Last campaigns