a
Bu site kullanıcını deneyimini geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Devam etmeniz halinde çerezleri kabul ettiğinizi varsayacağız. Evet, anladım Reddet
Daha fazla detay için tıklayınız.
x

Nereye ve Nasıl Bakalım?

 

Deri kanseri kontrolü ayda sadece birkaç dakikanızı alır. Bunu yapmak çok kolaydır ve hayatınızı kurtarabilir.

Deri kontrol adımlarını görmek için sayfanın aşağısına bakınız. Başka bir insanın derisini kontrol etmenize yardımcı olacak ‘The Skin Check Tango’ isimli bir video oluşturduk. 

İhtiyacınız olacak materyaller; iyi ışıklandırılmış bir ortam, boy ve el aynası, bir sandalye, saç kurutma makinesi, tarak, dijital kamera ya da bulduklarınızı kaydetmek için bir kalem ve kağıt.

Bazı deri kanserleri semptomlarının, deriye dokunulduğunda daha rahat farkedileceğini unutmayınız. Sadece gözlerinize güvenmeyiniz; bütün vücudunuzu ellerinizle kontrol ediniz.

Yüzünüzü, burnunuzu, dudaklarınızı ve kulaklarınızın arkası dahil olmak üzere kontrol ediniz. Daha iyi bir kontrol için ayna kullanınız

Kafa derinizi saçlarınızı gruplara ayırarak dikkatli bir şekilde kontrol ediniz. Bunun için ayna ve fön makinası ya da tarak kullanınız.

Ellerinizin üst kısmını, avuçlarınızı ve ayrıca parmaklarınızın arasını kontrol ediniz.

Kollarınızı kaldırarak koltuk altlarınızı ve dirseklerinizi bir ayna karşısında kontrol ediniz.

Boyun ve göğüs bölgesini kontrol ediniz. Kadınların özellikle göğüs altı bölgelerini (meme altı) kontrol etmesi önerilmektedir.

Küçük bir ayna yardımı ile boyun arkası ve sırt bölgenizi kontrol ediniz.

Kalçalarınızı, bacaklarınızın arkasını, bacaklarınızın üstünü, genital bölgenizi ve ayaklarınızın üst kısmını ayna karşısında kontrol ediniz.

Ayak tabanınızı ve ayak parmak aralarınızı kontrol ederek bitiriniz.