a
This site uses cookies. By continuing to navigate the site, you accept the way we use this information. Yes, i understand Opt out from Google
Click here for more details
x

Kā un kur meklēt

 

Ādas apskate, lai pārbaudītu, vai nav ādas vēža pazīmju, aizņem vien pāris minūtes mēnesī. Tas ir viegli izdarāms un var pat izglābt Jums dzīvību.

Norullējiet uz leju, lai redzētu, kā soli pa solim Jūs varat pārbaudīt savu ādu. Mēs tāpat esam izveidojuši videomateriālu "Ādas pārbaudes tango", kas palīdzēs jums apgūt, kā apskatīt otra cilvēka ādu.

Jums būs jāatrod labi apgaismota vieta pie spoguļa, kur esat redzami visā augumā, un jānodrošinās ar mazu, rokā turamu spoguli, krēslu, fēnu vai ķemmi un digitālo fotokameru vai pildspalvu un papīra lapu, lai pierakstītu Jūsu atradumus.

Atcerieties, ka dažus ādas vēža simptomus vieglāk ir sajust nekā saredzēt. Nepaļaujieties uz savu redzi vien - pārbaudes laikā ar rokām noglaudiet visu savu ķermeni.

Aplūkojiet savu seju, tai skaitā degunu, lūpas un muti, ausis un aiz ausīm (lai labāk redzētu, izmantojiet spoguļus).

Pārbaudiet savas galvas mataino daļu, izmantojot ķemmi vai fēnu, lai sadalītu matus šķipsnās. Ja Jums nav daudz matu, noteikti ļoti rūpīgi pārbaudiet visu galvas mataino daļu un galvvidu.

Pārbaudiet savu roku priekšpusi un aizmuguri, sākot ar padusēm un virzoties lejup gar elkoni uz savām plaustām un starp pirkstiem.

Stāvot pie spoguļa, kur esat redzami visā augumā, sāciet pie elkoņiem un pārbaudiet augšdelmus no visām pusēm. Sievieties, noteikti pārbaudiet starp krūtīm un zem krūtīm.

Aplūkojiet kaklu un krūis. Sievietēm vajadzētu pacelt krūtis, lai redzētu, kas notiek zem tām.

Pagrieziet muguru pret lielo spoguli un ar rokas spoguli pārbaudiet savu muguru, sākot ar kaklu un pleciem un virzoties lejup uz muguras lejasdaļu.

Pārbaudiet savu sēžamvietu un kāju aizmuguri, līdz pat papēžiem. Pagriezieties atkal ar seju pret spoguli un rūpīgi pārbaudiet savas ģenitālijas. Pārbaudiet savu kāju priekšpusi un pēdu augšpusi.

Nosēgumā pārbaudiet savu pēdu apakšu un starp kāju pirkstiem.