a
This site uses cookies. By continuing to navigate the site, you accept the way we use this information. Yes, i understand Opt out from Google
Click here for more details
x

Iepazīstiet ādas vēzi

Ādas vēzis ir pasaulē visizplatītākā vēža forma. Parasti cēlonis ir pārmērīga saules ultravioletā starojuma iedarbība vai neaizsargāšanās no starojuma, kas var iespiesties ādā un ar laiku izraisīt bojājumus.

Vislielākā ļaundabīgo bojājumu parādīšanās varbūtība ir saules (UVA un UVB staru) iedarbībai visvairāk pakļautajās vietās, tāpēc visbiežāk tā ir seja, kakls, mugura vai rokas un kājas. Visbiežāk ādas vēzis ir sastopams cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem, tomēr pasargāts nav neviens.

Visu veidu ādas vēžu diagnostikas rādītāji uzlabojas, tomēr tiek atzīts, ka nemelanomas ādas vēži (ādas vēži, kas nav melanoma) ne vienmēr parādās oficiālajā statistikā, tādējādi slēpjot to patiesās izplatības apjomus.

Ādas vēzis ir viena no vislabāk ārstējamām vēža formām, ar ļoti labiem atveseļošanās rādītājiem. Tomēr sabiedrības zināšanas par ādas vēža simptomiem šobrīd ir vājas, kas nozīmē, ka ļoti viegli tik būtisko agrīnās diagnostikas iespēju var palaist garām.

Ar jēdzienu "ādas vēzis" apzīmē vairākas šīs slimības dažādās formas, un katrai no tām ir atšķirīgi simptomi, ārstēšana un smaguma pakāpe.

Nemelanomas ādas vēži (NMSC) Melanoma (MSC)

Bazālo šūnu karcinoma (bazalioma)

Visizplatītākā un vismazāk bīstamā ādas vēža forma

Visbīstamākā ādas vēža forma

Skvamozo šūnu jeb plakanšūnu karcinoma
Otra izplatītākā ādas vēža forma

Aktīniskā (saules) keratoze
Pirmsvēža bojājumi