a
This site uses cookies. By continuing to navigate the site, you accept the way we use this information. Yes, i understand Opt out from Google
Click here for more details
x

Uzzināt vairāk

Kuram risks ir augstāks

Ādas vēzis var atgadīties jebkuram, jebkurā vecumā. Visbiežāk to novēro cilvekiem vecumā virs 50 gadiem un/vai cilvēkiem, kuri dzīves laikā vairāk pakļauti saules iedarbībai.

Nosaki savu risku

Pārbaudīt

Kur un ko meklēt

Jums ir nepieciešams: spilgta dienas gaisma, pilna auguma spogulis, rokās turāms spogulis, 2 krēsli, matu fēns, uz lapas uzzīmēts kermeņa kontūrs un zīmulis, un ideālā kārtā ciparu fotokamera.

  • uzmanīgi apskatiet seju, lūpas, mutes dobumu un ausis. Ausis no priekšas un mugurpuses. Izmantojiet spoguli labākai redzamībai.
  • izmeklējiet galvas mataino daļu, te var noderēt fēns ar vēsu gaisu un spogulis. Šādi jūs varat izmeklēt rajonu pēc rajona.
  • pārbaudiet savas rokas: plaukstu priekšējās un mugurējās virsmas, pirkstu starpas, un spraugas zem nagiem. Pievērsiet uzmanību jūsu apakšdelmiem no priekšējās un mugurējās virsmas.
  • stāvot priekšā pilna auguma spogulim, apskatiet augšdelmus no priekšējās un mugurējās virsmas.
  • apskaties kaklu un krūtis. Sievietēm ieteicams pacelt krūtis un uzmanīgi apskatīt ādu zem tām.
  • ar muguru, vērstu pret pilna auguma spoguli, izmantojiet rokās turāmo spoguli tā, lai spētu saskatīt kakla mugurējo virsmu, plecus, muguras augšdaļu un muguras vidusdaļu.
  • turpinot lietot spoguļus, neaizmirstiet par muguras lejasdaļu, augšstilbus un abu kāju apakšstilbus.
  • ieņemiet sēdus stāvokli pavēršot kājas vienu pret otru un uzmanīgi apskatiet savus dzimumorgānus.

Show all tips

Pasargāt

Jūsu ādas tips

Ādas fototips norāda uz jūsu ādas spējām reaģēt uz saules stariem. Tā iedeg vai apdeg?

Ādas tipu nosaka dažādas pazīmes, piemēram, matu krāsa, ādas krāsa, vasaras raibumu klātbūtne un citas.

Uzzini visus ādas tipus

Sākumlapa

Godātais euromelanoma.org vietnes apmeklētāj!

Esiet sveicināts Eiropas Eiromelanoma vietnē!

Lūk, ko tieši cenšas izdarīt Eiromelanoma: tā ir Eiropas mēroga ādas vēža profilakses kampaņa, kuras mērķis ir informēt visus par ādas vēža profilaksi, agrīnu diagnostiku un ārstēšanu.

1999. gadā Beļģijā ierosinātā kampaņa nu aptver 29 valstis, sākot no Zviedrijas un beidzot ar Kipru, Maltu, Īriju un Krieviju, no dienvidiem līdz ziemeļiem un no austrumiem līdz rietumiem - visā Eiropā.

Šo iniciatīvu īsteno Eiropas dermatologu apvienība, kuri strādā bez maksas, lai pašaizliedzīgi īstenotu šo mērķi. Papildus mūsu ikgadējai kampaņai, bez maksas izmeklējot ādu, mēs šobrīd esam centušies palīdzēt Jums iegūt informāciju par ādas vēzi.

Laipni lūdzam Jūs izpētīt mūsu vietni un pašiem noskaidrot, kas ir ādas vēzis un kā Jūs varat palīdzēt sev un saviem bērniem līdz minimumam smazināt risku to iegūt. Šeit ir arī informācija par sauli un ultravioleto starojumu, tāpat Jūs šeit uzzināsiet par izplatītākajiem mītiem par sauļošanos!

Ceram, ka mūsu pūliņi tiks novērtēti atzinīgi, un labākas zināšanas par ādas vēzi ļaus veiksmīgāk novērstēt šo slimību.

Profesore Veronika del Marmola (Veronique del Marmol),MD,PhD

Euromelanoma Europe priekšsēdētāja

Last campaigns